
Twórcy Humankind mogą mówić o bardzo dobrym debiucie. Gra sprzedaje się świetnie i zbiera pozytywne oceny.
Humankind zadebiutowało 17 sierpnia, zaliczając bardzo udany start. Gra od studia Amplitude to strategia typu 4X, w której budujemy własne imperium, prowadząc je przez różne epoki historyczne. Produkcja sprzedaje się świetnie i wygląda na to, że może być konkurencją dla serii Sid Meier’s Civilization.
Na Humankind czekało sporo graczy. W ubiegłym tygodniu pre-order gry zajął szóste miejsce na liście TOP 10 sprzedających się gier na Steamie. Obecnie jest jeszcze lepiej. Konkurent Cywilizacji zajmuje pierwsze miejsce na liście bestsellerów Steam.
Oprócz tego, że gra dobrze się sprzedaje, to zalicza również wysokie wyniki aktywności. Studio Amplitude już może mówić, że Humankind to ich najpopularniejszy tytuł. W grę bowiem w pewnym momencie równocześnie na Steamie bawiło się aż 55 284 graczy. To najlepszy wynik w historii studia. Dotychczas ich najpopularniejszą grą był Endless Space 2, który zanotował wynik aktywności gorszy o dwa tysiące osób.
Humankind może mieć jeszcze lepsze wyniki. Nie znamy bowiem statystyk z innych platform poza Steamem. Szczególnie wysokie zainteresowanie grą może być w abonamencie Game Pass na PC, ponieważ tam gra od dnia premiery jest dostępna za darmo dla subskrybentów usługi. Nie wiadomo, ile osób zdecydowało się na zakup produkcji na Epic Games Store oraz Google Stadia.
Najważniejsze jednak, że gra otrzymuje wiele pozytywnych komentarzy. W momencie pisania tego tekstu grę na platformie od Valve oceniło blisko 4000 osób. 74% użytkowników Steam oceniło pozytywnie Humankind, co jest dobrym wynikiem. Rzecz jasna nie zabrakło kilku słów krytyki, gracze narzekają głównie na pomniejsze problemy techniczne oraz brak balansu rozgrywki.
Wygląda na to, że po wielu latach hegemonii serii Civilization na rynku gier z gatunku strategii typu 4X pojawił się w końcu godny przeciwnik. Humankind, choć w wielu aspektach przypomina swojego konkurenta, jest na tyle odmienne, by mogło z nim rywalizować.
Źródło: steamcommunity.com, steamdb.info
Foto: Pixabay
Najnowsze wpisy
- Battlefield 2042 – poznaliśmy wymagania sprzętowe i datę otwartej bety
- Microsoft dostosuje ceny Xbox Game Pass do lokalnych rynków
- W Polsce przetestujemy trzy kolejne gry od Netflixa
- Pojawił się nowy Trojan, którego celem jest kradzież kont graczy
- Pierwsze recenzje FIFA 22 – przełomu nie ma, ale źle też nie jest
- Steam uniemożliwi granie w starsze wersje gier
Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia