Titanfall 2, shooter od studia Respawn Entertainment, odnotowała ogromny wzrost aktywności na Steamie. W ciągu 2 dni liczba graczy wzrosła o 650%.
Do ogromnego wzrostu zainteresowania tytułem najprawdopodobniej przyczyniła się 75% obniżka tytułu, wprowadzona 15 kwietnia. Zdaniem SteamDB, rabat sprawił, że liczba graczy w ciągu 2 dni wzrosła o 650%. W grę jednocześnie grało 17 000 osób.
Titanfall 2 został wydany w 2016 roku, ale na platformie Steam zadebiutował dopiero zeszłego lata. Poprzedni rekord jednoczesnych graczy w grze wynosił 13 603 osoby i został osiągnięty zaraz po dodaniu tytułu na platformę. Potem popularność Titanfall 2 na Steamie znacząco spadła. Średnia ilość graczy przez większość miesięcy wynosiła od 2000 do 3000 graczy.
Jednym z czynników, który spowodował ten nagły skok popularności, może być niedawne ogłoszenie 9 sezonu w Apex Legends. Nowy sezon ma nawiązywać do postaci i elementów fabularnych z Titanfall. Respawn zapowiedział, że na fanów Titanfall, jak i Apex Legends, w nowym sezonie czekają „fajne rzeczy”. Oznaczać to może więc, że zarówno starzy, jak i nowi gracze, grają w Titanfall 2, by lepiej przygotować się do nadchodzącego sezonu Apex. Akcja obu gier toczy się bowiem w tym samym uniwersum.
Na ten moment studio nie planuje Titanfall 3. Respawn skupia się na dalszym rozwoju Apex Legends. Trudno im się dziwić, gdyż według EA gra Battle Royale ma już ponad 100 milionów graczy.
Źródło: vgc.com
Najnowsze wpisy
- Battlefield 2042 – poznaliśmy wymagania sprzętowe i datę otwartej bety
- Microsoft dostosuje ceny Xbox Game Pass do lokalnych rynków
- W Polsce przetestujemy trzy kolejne gry od Netflixa
- Pojawił się nowy Trojan, którego celem jest kradzież kont graczy
- Pierwsze recenzje FIFA 22 – przełomu nie ma, ale źle też nie jest
- Steam uniemożliwi granie w starsze wersje gier
Polecane wpisy
- Dying Light 2: Techland ujawnił nowe szczegóły
- NiOh i Sheltered za darmo w Epic Games Store
- Bethesda zapowiedziała Skyrim Anniversary Edition
- Remastery Mass Effect z oczekiwaną aktualizacją. Można już grać z angielskim dubbingiem i polskimi napisami
- Epic Games miał zaproponować 200 milionów dolarów za ekskluzywne gry Sony
- Kolejne darmówki od Epic Games Store
Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia