Skocz do zawartości

GRA MMORPG 2D W UNITY

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 1001 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Witam, wpadłem na pomysł stworzenia gry mmorpg (pixelart), o ile z samym clientem nie będę miał problemu

to nie wiem jak mam się zabrać za serwer, gdy bawiłem się kiedyś serwerami metin2, widziałem, że jest tam

baza danych mysql itp itd. tak samo funkcje spawnienia się potworków i zadawanie dmg musi być po stronie serwera

teraz pytanie, co potrzeba mi, aby client unity połączył się z serwerem, narazie ustaliłem połączenie z DB, a nie wiem, jak zrobić połączenie z serwerem. Jeśli chce ktoś pomóc, albo jeśli chce ktoś ze mną współpracować zapraszam do kontaktu na forum. Tak samo nie wiem czy serwer powinien być serwerem linux i tam tworzyć skrypty czy jak, przepraszam za głupie pytania, ale jestem nowy w tej branży do tej pory towrzyłem tylko gry single player

Edytowano przez KristoferPL

sygnanampc2.png

Pani Kasia

Hej, znalazłem coś na szybko po angielsku: http://www.paladinstudios.com/2013/07/10/how-to-create-an-online-multiplayer-game-with-unity/ 

Sam nie mam doświadczenia w tej kwesti, kiedyś może zgłębie temat :)

Szacun za chęci na tworzenie MMORPG gry :p gdzies wyczytałem że to duże wyzwanie

Podpowiem że jako informatyk warto byś szkolił umiejętność precyzowania pytań w google, ja wpisałem po prostu: 'how to create multiplayer'. 

90% pracy informatyka to wpisywanie w google wszystkiego :)

Edytowano przez Solar_Wind

hmm... jeżeli w unity teoretycznie pisze się skrypoty w c# to raczej obstawiam na SQL. 

Polecam zobaczyć działanie multi w Unreal Engine 4

Pani Kasia

Hej, znalazłem coś na szybko po angielsku: http://www.paladinstudios.com/2013/07/10/how-to-create-an-online-multiplayer-game-with-unity/ 

Sam nie mam doświadczenia w tej kwesti, kiedyś może zgłębie temat :)

Szacun za chęci na tworzenie MMORPG gry :p gdzies wyczytałem że to duże wyzwanie

Podpowiem że jako informatyk warto byś szkolił umiejętność precyzowania pytań w google, ja wpisałem po prostu: 'how to create multiplayer'. 

90% pracy informatyka to wpisywanie w google wszystkiego :)

Hmm, wiem unity daje nam możliwość dodania Compotentów od Networkingu, ale nie o to mi chodzi, jako takie unity pozwala na to, aby móc hostować grę z poziomu gry (clienta), a mi chodzi o główny serwer do którego będą mogli połączyć się gracze

sygnanampc2.png

Jeżeli chcesz wykorzystać wbudowany w Unity system networkingu, serwer możesz hostować jako pełnowymiarową aplikację wybierając w menu "Server only". Aplikację możesz uruchomić na dowolnym systemie (tak jak pełnowymiarową grę). 

Minusy takiego podejścia:
- nie nadaje się do definicji MMO - uciągnie maksymalnie kilkudziesięciu graczy
- plik wykonawczy waży sporo
- może działać niestabilnie
- bardzo wątpliwa wydajność

Zainteresuj się alternatywnymi systemami networkingu dla unity np.
PhotonNetwork - "system", który zawiera w swoim rozwiązaniu stronę serwerową.
Twoim zdaniem jest przygotowanie klienta gry. Wydajnościowo skaluje się zarówno do małych projektów jak i większych gier nastawionych na "MMO".

Edytowano przez Cookie Games

Autor tematu Napisano (edytowany)

Jeśli kogoś interesuje temat tutaj macie wideo do tego co napisał Cookie Games 

Temat uważam za zakończony

Edytowano przez KristoferPL

sygnanampc2.png

Pani Kasia

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...