Skocz do zawartości

Skrypt na eventy wywala błędy

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 264 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Witam.
Napisałem dzisiaj swój pierwszy skrypt.

Skrypt dotyczy eventów na serwerze.

Po wrzuceniu skryptu na serwer i po wpisaniu komendy /skript reload wywala ponad 90 błędów.

Może ktoś poprawić to co jest źle oraz wytłumaczyć o co chodzi w tych błędach?

Skrypt: https://pastebin.com/5eYy5waf
Błędy: https://pastebin.com/cii0yfAX

Pani Kasia

arg 1 is "start":
            if player has permission "event.start":
                set {zapis} to true
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c60 sekund! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 30 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c30 sekund! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 20 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c10 sekund! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 5 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c5 sekund! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 2 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c3 sekundy! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 1 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c2 sekundy! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 1 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &csekunde! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 1 second

Znajdź ten kawałek kodu i popraw.
Każda komenda wysyłania wiadomości musi posiadać znak otwierający i zamykający " TEKST "
Nie sprawdzałem całego kodu, sprawdź czy zadziała po poprawkach i napisz.

22 godziny temu, gosc123123 napisał:
arg 1 is "start":
            if player has permission "event.start":
                set {zapis} to true
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c60 sekund! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 30 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c30 sekund! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 20 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c10 sekund! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 5 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c5 sekund! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 2 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c3 sekundy! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 1 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c2 sekundy! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 1 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &csekunde! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 1 second

Znajdź ten kawałek kodu i popraw.
Każda komenda wysyłania wiadomości musi posiadać znak otwierający i zamykający " TEKST "
Nie sprawdzałem całego kodu, sprawdź czy zadziała po poprawkach i napisz.

Ale przecież tam wszędzie są ""

Pani Kasia

O boziuuu. Pół godziny naprawiania błędów ale Ci zrobiłem:

>>> Pastebin

Naprawiłem wiele błędów, zmniejszyłem objętość skryptu (wszystko jest, ale np zapętlone iles razy), oraz zmieniłem kod na bardziej poprawny. Na przykład zamiast send " xxx " to all players dałem broadcast " xxx " .

Liczę, że będzie działać. u mnie nie wyświetlało błędów po naprawie kodu.

Jak będzie działać to daj +rep za ciężką pracę.

Edytowano przez KaPeGie

Dnia 7.02.2019 o 13:10, KaPeGie napisał:

O boziuuu. Pół godziny naprawiania błędów ale Ci zrobiłem:

>>> Pastebin

Naprawiłem wiele błędów, zmniejszyłem objętość skryptu (wszystko jest, ale np zapętlone iles razy), oraz zmieniłem kod na bardziej poprawny. Na przykład zamiast send " xxx " to all players dałem broadcast " xxx " .

Liczę, że będzie działać. u mnie nie wyświetlało błędów po naprawie kodu.

Jak będzie działać to daj +rep za ciężką pracę.

Niby wszystko fajnie pięknie, ale jest ale.

Po rozpoczęciu eventu komendą /event start rozpoczęły się zapisy. Z dwoma kolegami wpisaliśmy /event zapisz i wyskoczylo nam że zapisalismy sie na event.

Jak juz bylo 3, 2, 1 to przeteleportowało na event tylko jednego z nas i mimo tego, że przeteleportowało go normalnie, to i tak jak dobiegł do miejsca zaznaczonego jako "event.end" to nie dało mu nagrody ani nie przenioslo go w miejsce "event.spawn"

10 godzin temu, Drodix napisał:

Niby wszystko fajnie pięknie, ale jest ale.

Po rozpoczęciu eventu komendą /event start rozpoczęły się zapisy. Z dwoma kolegami wpisaliśmy /event zapisz i wyskoczylo nam że zapisalismy sie na event.

Jak juz bylo 3, 2, 1 to przeteleportowało na event tylko jednego z nas i mimo tego, że przeteleportowało go normalnie, to i tak jak dobiegł do miejsca zaznaczonego jako "event.end" to nie dało mu nagrody ani nie przenioslo go w miejsce "event.spawn"

Tego to już nie wiem jak rozwiązać. Może dojdziesz do tego sam, ale ja jeszcze pipatrze jak wbije na kompa, bo w kodzie nie widze błędów.

Pani Kasia

1 godzinę temu, KaPeGie napisał:

Tego to już nie wiem jak rozwiązać. Może dojdziesz do tego sam, ale ja jeszcze pipatrze jak wbije na kompa, bo w kodzie nie widze błędów.

Spoko ;) Ale i tak dzięki z to co zrobiłeś. Może to poprawi ktoś inny.

Nazwa tematu mnie rozwaliła:

To sie rymuje XD

Pomóc ci nie moge nie mam najnowszej wersji Skript

TD1fh8Y.png

4 godziny temu, ChceBycNoobem100 napisał:

Nazwa tematu mnie rozwaliła:

To sie rymuje XD

Pomóc ci nie moge nie mam najnowszej wersji Skript

Okej, temat sam już rozwiązałem.

Do zamknięcia!

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 264 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...